Bylinky v kuchyni bytu

Toužíte po čerstvých voňavých bylinkách sklizených za oknem, ale vaše pěstitelské pokusy pokaždé ztroskotaly? Postupujete podle našich rad!Obrovské nadšení pěstovat v zimě na okně bylinky vystřídá často zklamání, když místo bazalky trčí z květináče holé stonky, mátu „zdobí“ černé fleky a kam se ztratila pažitka, to nikdo netuší! 5 zásad správného pěstování.
 


 
Do květináče nasypete zeminu, vysejete semínka bylinek a každý den netrpělivě vytahujete očima rostlinky ze země. Proč vyklíčila tak slabé a nízké? To nic, utíkáte tedy do hypermarketu a přinesete si vypěstovanou bylinku domů. O pár dní se mění k nepoznání, zčernají její listy a je po ní. Kde se stala chyba? V prvním případě jste s největší pravděpodobností nedodrželi pěstitelské podmínky, které si bylinky pro svůj růst vyžadují. Druhý pokus ztroskotal na podmínkách, v jakých byla rostlina držena předtím, než jste si ji koupili. Dny strávené v skladovacích halách, transport do hypermarketů a odtud k vám domů jim dal totiž řádně zabrat!
 
Tip: Plánujete novou kuchyňskou linku? Nevíte jakou zvolit? Inspirujte se v naší fotogalerii kuchyní! Poradíme nejen jak kuchyni zařídit, ale i jakými kuchyňskými spotřebiči ji vybavit.
 

 

Odkud začít?

Pokud chcete dosáhnout úspěchu, rozhodně je pro vás lepší pustit se do pěstování bylinek rovnou ze semínek. Pokud totiž nemáte sazeničky od spolehlivého pěstitele, nemůžete si být jisti, zda jsou rostlinky opravdu kvalitní, tedy pěstované ve vyhovujících podmínkách a bez použití hnojiv.
 

5 kroků k bohaté úrodě

1. krok
Do dostatečně velkého truhlíku nasypte substrát, nejvhodnější je klasická zahradní zemina smíchaná s pískem v poměru 3:1.
2. krok
Substrát zbytečně neutláčajte, aby v něm zůstalo co nejvíce vzduchových mezer. Semínka rovnoměrně rozsypte po povrchu a jemně zasypte vrstvou zeminy hrubou asi 1 cm.
3. krok
Abyste při prvním zalévání nevyplavili semínka, namočte nádobu do umyvadla s vodou, dokud si zemina nenatáhne dostatek vláhy.
4. krok
Květináč umístěte na nejsvětlejší místo v bytě a abyste nemuseli během klíčení povrch každý den rosit, překryjte ho fólií.
5. krok
Po vyklíčení fólii odstraňte, no nezapomínejte na pravidelnou zálivku. Obecně se však řiďte pravidlem, že lepší je nechat bylinky sušší než permanentně přelité, zejména pokud nechcete, aby jim začali hnít kořeny. Odmění se vám intenzivnější vůní.

 
Přečtěte si více
 

Vše, co potřebujete vědět o plechové garáži

Máte rádi své auto? Tak to byste jej neměli nechat volně stát kdes na trávníku. Žádné takové auto vám příliš dlouho nevy...

Oblast Dolních Chabrů nabídne neobyčejné bydlení - Nové Chabry

Pokud bychom se podívali na lokalitu Dolních Chabrů, tedy lokality v Praze 8, vyjde nám, že se jedná o velmi dokonal...

Kvalitní bazénová plachta

V současné době jsou velmi oblíbeným místem pro odpočinek, hlavně v letním období, zahradní bazén. Není nic příjemně...

Doporučiť inzerát

Email Agent