Bylinky v kuchyni bytu

Toužíte po čerstvých voňavých bylinkách sklizených za oknem, ale vaše pěstitelské pokusy pokaždé ztroskotaly? Postupujete podle našich rad!Obrovské nadšení pěstovat v zimě na okně bylinky vystřídá často zklamání, když místo bazalky trčí z květináče holé stonky, mátu „zdobí“ černé fleky a kam se ztratila pažitka, to nikdo netuší! 5 zásad správného pěstování.
 


 
Do květináče nasypete zeminu, vysejete semínka bylinek a každý den netrpělivě vytahujete očima rostlinky ze země. Proč vyklíčila tak slabé a nízké? To nic, utíkáte tedy do hypermarketu a přinesete si vypěstovanou bylinku domů. O pár dní se mění k nepoznání, zčernají její listy a je po ní. Kde se stala chyba? V prvním případě jste s největší pravděpodobností nedodrželi pěstitelské podmínky, které si bylinky pro svůj růst vyžadují. Druhý pokus ztroskotal na podmínkách, v jakých byla rostlina držena předtím, než jste si ji koupili. Dny strávené v skladovacích halách, transport do hypermarketů a odtud k vám domů jim dal totiž řádně zabrat!
 
Tip: Plánujete novou kuchyňskou linku? Nevíte jakou zvolit? Inspirujte se v naší fotogalerii kuchyní! Poradíme nejen jak kuchyni zařídit, ale i jakými kuchyňskými spotřebiči ji vybavit.
 

 

Odkud začít?

Pokud chcete dosáhnout úspěchu, rozhodně je pro vás lepší pustit se do pěstování bylinek rovnou ze semínek. Pokud totiž nemáte sazeničky od spolehlivého pěstitele, nemůžete si být jisti, zda jsou rostlinky opravdu kvalitní, tedy pěstované ve vyhovujících podmínkách a bez použití hnojiv.
 

5 kroků k bohaté úrodě

1. krok
Do dostatečně velkého truhlíku nasypte substrát, nejvhodnější je klasická zahradní zemina smíchaná s pískem v poměru 3:1.
2. krok
Substrát zbytečně neutláčajte, aby v něm zůstalo co nejvíce vzduchových mezer. Semínka rovnoměrně rozsypte po povrchu a jemně zasypte vrstvou zeminy hrubou asi 1 cm.
3. krok
Abyste při prvním zalévání nevyplavili semínka, namočte nádobu do umyvadla s vodou, dokud si zemina nenatáhne dostatek vláhy.
4. krok
Květináč umístěte na nejsvětlejší místo v bytě a abyste nemuseli během klíčení povrch každý den rosit, překryjte ho fólií.
5. krok
Po vyklíčení fólii odstraňte, no nezapomínejte na pravidelnou zálivku. Obecně se však řiďte pravidlem, že lepší je nechat bylinky sušší než permanentně přelité, zejména pokud nechcete, aby jim začali hnít kořeny. Odmění se vám intenzivnější vůní.

 
Přečtěte si více
 

Pronájem bytu od A do Z

Chystáte se na pronájem bytu za účelem zhodnocení investice do nemovitosti? Nemáte dostatek zkušeností? Chcete znát pár ...

Také historické budovy si zaslouží zateplení fasády

Staré a historické budovy jsou nádherné a pro udržení jejich typického rázu stavebního slohu, ve kterém byly postaveny, ...

O jakém bytě ve Zlíně sníte vy?

Zlín je město, které vám dává mnohé možnosti k bydlení. Chcete si byt ve Zlíně koupit nebo pronajmout? A jaké další para...

Doporučiť inzerát

Email Agent