Jak pronajmout byt bez realitky

Máte byt ve Zlíně? Rádi byste jej pronajali? Hledáte byty k pronájmu bez provize? Nevíte, jak na pronájem bytu bez realitky? Jak pronajmout byty Zlín bez realitky? Nejdříve si rozmyslete, jak chcete byt pronajmout. Jedná se o malý byt ideální pro mladý pár? Nebo budete potřebovat alespoň tři nájemníky? V takovém případě by měl byt disponovat alespoň třemi oddělenými místnostmi, které budou poskytovat dostatek soukromí.
 


 
jak na pronájem bytu bez realitky

Byty k pronájmu bez provize dnes lze najít na mnoha internetových portálech i v tištěné inzerci. Pro co nejrychlejší nalezení vhodných nájemníků je tedy nutné umístit svůj inzerát na co nejvíce míst. Ideální je pořídit co nejvíce fotografií a navrhnout cenu obvyklou ve vaší lokalitě. Pronájem bytu bez realitky urychlíte, pokud byt čerstvě vymalujete a vybavíte alespoň nejnutnějším nábytkem. Než se ozvou první zájemci, připravte si také kvalitní nájemní smlouvu, ideálně v konzultaci se zkušeným právníkem. Jak na to? Jak připravit neprůstřelnou nájemní smlouvu?

Jak na nájemní smlouvu

Žádný pronájem bytu Zlín se neobejde bez nájemní smlouvy. Pokud nechcete mít v budoucnu zbytečné problémy s nájemníky, měli byste si dát na nájemní smlouvě opravdu záležet. Pronájem bytu bez realitky se řídí občanským zákoníkem, který stanovuje některá pravidla, která je třeba v nájemní smlouvě dodržet. Například je vhodné uzavírat smlouvu na dobu určitou a výpověď z nájmu lze podat pouze z důvodů uvedených v zákoně. Máte-li byty k pronájmu bez provize a nájemní smlouvu si vypracováváte sami, nezapomeňte také na složení kauce, která nesmí přesáhnout trojnásobek měsíčního nájmu. Do smlouvy zakomponujte také výši poplatků za služby a roční vyúčtování. Pravidelně kontrolujte spotřebu vody a tepla a nezapomeňte ve smlouvě na inflační doložku.

 
Přečtěte si více
 

Povinnosti nového vlastníka bytu

Pokud již máte za sebou samotnou koupi bytu, je třeba provést několik dalších povinností. Všechny souvisejí se změnou vl...

Voda je dobrý sluha, vlhkost zlý pán aneb Jak efektivně na vysoušení?

Voda je k našemu životu nesmírně důležitá, nicméně vlhkost v prostorách našeho domu nebo stavby je nežádoucí. Neřešení p...

Projekt multifunkčního centra na Žižkově v ohrožení

V blízkosti nákladového nádraží na Žižkově by měl v budoucnu vyrůst megalomanský projekt od Discovery Group, jehož s...

Doporučiť inzerát

Email Agent