Když chceme renovovat parkety….

renovace parket Praha

V případě, že jsme se rozhodli pro rekonstrukci bytu nebo staršího domu a máme v něm staré dřevěné parkety, určitě bychom měli přemýšlet nad tím, jak takovou podlahu dobře zrenovovat, protože parkety představují jednu z nejlepších a nejpevnějších podlah vůbec. Jejich sláva byla sice někdy v 70. letech minulého století, ale mnozí se jich nevzdali ani v dnešní modernější době , kdy dáváme přednost spíše novinkám jako je marmoleum, laminát nebo korek.

Dřevěné parkety jako symbol útulnosti a nostalgie

jak už bylo zmíněno, parkety mají skvělé vlastnosti už jen z toho důvodu, že jde o dřevo.To má vynikající tepelně izolační vlastnosti, má dokonalou originální strukturu a je ekologické. Z parket je možné udělat dokonalou podlahu také tím, že ji budeme pokládat do určitých obrazců a vznikne nám mozaika. Tyto podlahy můžeme vidět v různých historických budovách a jsou zachovány dones. Je zde vidět propracovanost,zručnost a dokonalost tehdejších mistrů.

Profesionální firma

Odbornost a profesionalita je vizitkou každé dobré a spolehlivé firmy, která se nejen zabývá renovacemi parketových podlah, ale i ostatních stavebních úprav atd. Můžeme si vybrat s celé řady firem, které nabízejí tyto služby a trh nám takovou možnost umožňuje.

Postup renovace

Ten určí samozřejmě technik firmy, který nám nejdříve musí zhodnotit celou situaci a nastínit možné řešení. Může nám také říci přibližnou cenu celého projektu a nesmíme zapomenout ani na čas, který strávíme díky renovaci parket. Začínáme broušením podlahy. je třeba celou podlahu dobře vybrousit a odstranit tak starý nátěr a lak či veškeré nečistoty. Máme tak připravený povrch parket, který je třeba ještě zdokonalit. Musíme vyplnit mezery mezi jednotlivými parketovými dílci, prohlubně či větší rýhy a škrábance od domácích mazlíčků. K tomu slouží speciální tmel, který můžeme odstranit veškeré nerovnosti parket. Nanáší se buď celoplošně nebo jen na postižená místa a musíme ho také nechat řádně zaschnout. Poté je třeba podlahu opět vybrousit, odstranit zbytky tmelu a povrch parket vybrousit do hladka. Tato fáze je celkem důležitá, protože pokud bychom zanedbali broušení či špatně vysáli prach po broušení,konečná fáze renovace by byla dalo by se říci zbytečná. Je třeba mít podlahu dokonale čistou, rovnou a bez nečistot.

Lakování nebo voskování

Povrchová úprava slouží k tomu,aby spolehlivě a dokonale ochránila parkety před poškozením a jinými mechanickými vlivy při užívání. Lakování je potřeba provést v několika vrstvách, aby povrch byl dokonale rovný. Plné zatížení podlahy je pak možné až po několika dnech a s tím bychom měli počítat. Lak na parkety můžeme také zakoupit i v několika odstínech, takže je také možné lakování parket přizpůsobit našemu interiéru. Další možností, jak ochránit parkety je rovněž voskování a olejování. Záleží na našem rozhodnutí, čemu dáme přednost.

 
Přečtěte si více
 

Bylinky v kuchyni bytu

Toužíte po čerstvých voňavých bylinkách sklizených za oknem, ale vaše pěstitelské pokusy pokaždé ztroskotaly? Postupujet...

Obrazy vylepšují bydlení

Obraz jsou dnes jedním z nejlepších doplňků, pokud chceme zútulnit náš moderní interiér, zpříjemnit si bydlení podle naš...

Jak správně vybrat barvy pro interiér

Malovat můžeme prakticky v každé roční době a můžeme tak dokonale obnovit náš interiér. Záleží také na tom, abychom měl...

Doporučiť inzerát

Email Agent