Kvalitní bazénová plachta

plachty na bazén kvalitniplachty.cz

V současné době jsou velmi oblíbeným místem pro odpočinek, hlavně v letním období, zahradní bazén. Není nic příjemnějšího, než se ponořit do osvěžující vody vlastního bazénu. Potíž je v tom, že voda v bazénu má tendenci se odpařovat a hravý vánek s sebou přináší nejen chlad, ale také určité množství nečistot. Ušetřit si práci můžeme díky krycím plachtám.

Bazénové plachty a jejich výhody

Jde v podstatě o plychtu určenou k ochraně bazénu během letních odstávek. Teoreticky můžeme ušetřit bazénovou chemii, kdy se voda odpařuje pomaleji. Skutečností je, že za hodinu se v průměru z každého čtverečního metru bazénu vypaří asi 200 ml vody. Je snadné spočítat, že i za jeden týden v bazénu, ponechaný bez přístřeší, hladina vody výrazně poklesne. Další výhodou je, že se nemusíme každý den zabývat čištěním vodní hladiny a v neposlední řadě můžeme takovou plachtu využít i jako solární plachtu. Jako další výhodu můžeme uvést i velmi příznivou cenu, snadnou manipulaci a jednoduchou údržbu.

Další druhy plachet

Bazénové plachty plní především funkci krycí plachty. Vodní hladina je tak dokonale chráněna před nečistotami. Solární plachty pracují vlastně na čistě přírodním principu a využívají tak sluneční paprsky. Struktura těchto solárních plachet přitahuje sluneční energii a díky ní se voda v bazénu ohřívá. Ovšem ale nemůžeme čekat rovnou termální lázně. Pojem zimní plachta je určena plachtě, která chrání bazén v zimních měsících. Speciální materiál, ze kterého je vyrobena, dobře odolává silnému sněžení a poté také jeho váze, ale zejména je odolná proti tuhým mrazům a tedy nízkým teplotám.

Atypický tvar není překážkou

Pokud uvažujeme o tom, že si pořídíme takovou krycí plachtu na bazén, nemusíme se obávat ani toho, že máme atypický tvar bazénu, který je v dnešní době běžný. Najdeme nejen oválné, kulaté a válcované, ale i opravdu netypické tvary, které jsou doslova dominantou naší zahrady.Tyto typy krycích fólií jsou navrženy tak, aby zakryly sklopné modely bazénů odpovídajícího tvaru.

Co bychom ještě měli vědět?

Bazénové plachty mají nejen mnoho výhod, ale můžeme si je také pořídit i v různém barevném provedení, velikosti a spolu s doplňujícími komponenty, které bývají většinou jako součást balení. Jde zejména o různě veliká odtoková sítka, kotvící kolíky a napínací gumy pro snadné uchycení, ale v současné době se můžeme také setkat se speciálními navijáky. Tyto navijáky jsou určeny pro spolehlivé a jednoduché manipulování a plachtou a mohou být na ruční pohon, ale také na elektřinu. Jsou ale daleko dražší.

Co se týká údržby bazénových plachet tak v tomto případě můžeme říci, že jsou v podstatě bezúdržbové. Ovšem jestliže přece jenom nalezneme plachtu v některých místech znečištěnou, je potřeba pouze proud vody například ze zahradní hadice. Plachtu je ale také třeba pořádně poté nechat vyschnout.

Odborníci na slovo vzatí

Na trhu služeb máme jistě mnoho firem, které se zabývají právě výrobou těchto bazénových plachet. Jsou vyrobeny z kvalitního materiálu, který odpovídá našim představám a požadavkům, takže se nemusíme obávat, že by nám v tomto směru profesionálové těchto firem neporadili.

 
Přečtěte si více
 

Povinnosti nového vlastníka bytu

Pokud již máte za sebou samotnou koupi bytu, je třeba provést několik dalších povinností. Všechny souvisejí se změnou vl...

Jak rychle (ne) prodat byt?

Je to jedna z nejčastějších otázek prodávajících. Paradoxně délka procesu prodeje bytu závisí zejména od prodávajícího. ...

Koupě nemovitosti

Při otázce koupě domu nebo bytu se alespoň jednou v životě ocitne každý člověk; někdo po skončení studia, někdo při zakl...

Doporučiť inzerát

Email Agent