Pronájem užitkových vozidel

Pronájem užitkových vozidel je v poslední době cenově dostupným, pohodlným a výnosným řešením. Tento typ služby se stává stále více populárním, protože používání užitkových vozidel může snížit pracovní náklady, zlepšit efektivitu organizace a zvýšit její zisky. Mnoho společností specializujících se na poskytování těchto služeb nabízí svým klientům velký výběr modelů automobilů různých tříd.

Bez platných dokladů to nepůjde

V případě, že bychom projevili zájem o pronájem užitkových vozidel, musíme se připravit na to, že musíme splňovat určitá kritéria. Z prvé je to samozřejmě mít platný řidičský průkaz, bez toho by nám žádná půjčovna auto nepůjčila a k tomu je zapotřebí také platný občanský průkaz. Určitě bude po nás pracovník autopůjčovny vyžadovat zaplacení vratné zálohy, jejíž výše záleží na podmínkách půjčovny. Některé autopůjčovny mají mezi svými podmínkami o pronájmu vozidla uveden i fakt, že řidič musí být starší 23 let.

Vyplatí se nám pronájem dodávky?

V poslední době se stále častěji setkáváme právě s pronájmem užitkových vozů a to v případě začínajících živnostníků a podnikatelů, kteří vlastně ještě nedisponují vlastním vozem, ale přesto takovou dodávku potřebují ke své práci. Je asi nepředstavitelné, že bychom viděli například zedníka, kterého si pozveme na stavbu komína, jak veškerý materiál ke stavbě a také potřebné náčiní nosí na zádech v batohu. Dodávka je mu v tomto směru velkým pomocníkem i co se týká přesunu z bodu A do bodu B. Autopůjčovny také nabízejí doplňky, které se nám mohou hodit. jsou to například GPS navigace, popruhy na přikurtování nákladu a podobně.

Pronájem dlouhodobý či krátkodobý

jestliže uvažujeme právě o pronájmu takového užitkového vozu, musíme dopředu vědět, k jakému účelu budeme dodávku potřebovat. Je holý nesmysl, abychom si na přepravu nábytku zapůjčili dodávku osobní, která je určena pro přepravu osob.
Je možné sjednat si pronájem na krátkou dobu, to je třeba jen na den, víkend nebo jen na pár týdnů. Jde o jednorázovou akci z naší strany a pokud víme, že dodávku nebudeme potřebovat za měsíc znovu, sjednáme si krátkodobý pronájem. Pokud ovšem chceme takový užitkový vůz zapůjčit na dobu daleko delší, jedná se o dlouhodobý pronájem, který je nazýván operativní leasing. Zde platíme po celou dobu nájmu měsíční částku, máme tak přehled o výdajích a není potřeba si hned kupovat dodávku pro své podnikání. Pronájem nám tak umožňuje spolehlivě pokračovat ve své práci, aniž bychom tak velkou finanční částkou, jakou koupě auta bezesporu je, zatížili náš rozpočet.

Vozový park

V dnešní době si můžeme vybrat mezi mnoha autopůjčovnami, které nabízejí své služby. je třeba se mít ale na pozoru a vybrat si spolehlivou firmu a hlavně spolehlivý vůz. Jaké na nás čekají nástrahy? Určitě bychom měli nejdříve trochu hledat a srovnávat. První autopůjčovna, a kterou narazíme nebo která má reklamu v novinách nemusí být nutně tou nejlepší volbou. Cena pronájmu se odvíjí od počtu dní, kdy si chceme vůz zapůjčit. V internetovém vyhledávači najdeme i webové stránky těchto firem a zde najdeme nejen nabídku vozů, ale i reference klientů, kteří využili jejich služby před námi.
Vozy by měli být samozřejmě čisté, bezpečné, podle našich požadavků a měli by splňovat všechny předpoklady pro bezpečný provoz na pozemních komunikacích. Jestliže se nám z jakéhokoliv důvodu dodávky nabízené v autopůjčovně nezamlouvají, měli bychom se poohlédnout po jiné firmě.

 
Přečtěte si více
 

Jsou obývací stěny stále moderní?

Obývací pokoj je srdcem bytu, kde se obvykle schází celá rodina, ale i návštěva. Hlavní dominantou této místnosti je obv...

Nové možnosti bydlení v hlavním městě

Stěhujete se za prací či rodinou? Hledáte bydlení v Praze? Nemůžete najít vyhovující byt? Vyzkoušejte projekt Žižkov Cit...

Jak pronajmout byt bez realitky

Máte byt ve Zlíně? Rádi byste jej pronajali? Hledáte byty k pronájmu bez provize? Nevíte, jak na pronájem bytu bez reali...

Doporučiť inzerát

Email Agent