Stěhování nemusí být strašákem

Pokud máme před sebou stěhování, máme před sebou celkem hodně práce. Před samotnou akcí nás ještě několik týdnů dopředu, ale i potom, čeká spousta zařizování, vybalování a jiných důležitých věcí. Ne nadarmo se říká, že je lepší vyhořet než se stěhovat. Mnohdy vlastně zjistíme, že máme hodně nepotřebných věcí, které přece nebudeme balit a tahat do nového bydliště, když víme, že nám budou vlastně k ničemu. Je třeba se na všechno dopředu připravit a stěhování tak, aby vše proběhlo bez problémů a zbytečných nervů.

Co od toho vlastně očekáváme

Především si musíme ujasnit, jak si celou akci představujeme. Máme vlastně na výběr ze dvou možností, svépomocí nebo s profesionální stěhovací firmou. U první možnosti musíme očekávat, že nás to bude stát poměrně dost fyzických sil, musíme mít spoustu kamarádů a známých, kteří jsou ochotni nám v tomhle směru pomoci, také je zapotřebí větší vůz, který nám spolehlivě přepraví náš majetek. Pokud tohle všechno máme, můžeme se s klidem odstěhovat. Pozitivní na tom je, že nás to bude stát asi basu piv.
Jestliže na to všechno ovšem nemáme ani čas a ani prostředky, můžeme se obrátit na profesionální stěhovací firmu. Tady máme jistotu, že všechno proběhne tak, jak má, pokud se samozřejmě dopředu domluvíme. Je třeba si vše předem domluvit a to zejména termín stěhování. Ten je dobré si objednat s dostatečným předstihem, abychom se pak nemuseli obracet k jiné firmě nebo k první variantě stěhování.

S čím začít

Stěhování představuje pro mnohé spoustu práce, které zabere hodně času. Ale můžeme si tak vlastně udělat takový generální úklid, kdy vyklidíme vše, co nepotřebujeme. Tahat staré a nepotřebné krámy, které se během života na jednom místě nahromadí, není přece nutné brát zase s sebou. Stejně by nám v novém bytě jen překážely a znovu skladovat je nemá cenu. Takže začínáme shánět balící materiál, krabice, boxy, papír i bublinkové folie. S balením začínáme co nejdřív, aby se nám to pak ke konci nekupilo. Večerní společnost nám tak několik týdnů budou tvořit fixy na popisování, lepící páska a krabice. Popis veškerých krabic a boxů je v tomhle směru určitě důležitým tahem, protože hledat pak v novém bytě nějakou věc mezi tolika krabicemi je k zbláznění.

Cenné věci a pojištění

Mnozí z nás mají starožitný nebo velmi drahý nábytek, nebo dokonce cennou sbírku čehokoliv a je tudíž velmi důležité, aby se při stěhování zabránilo poškození. Může to sice stát nevědomky nebo při různých situacích, ale to nás jako zákazníka nemusí vůbec zajímat a chtěli bychom určitě nějakou kompenzaci. Tady můžeme s klidem konstatovat, že stěhovací firmy jsou pojištěny proti těmto případům. Je ale zase na nás, abychom předem pracovníky firmy upozornili na tuto skutečnost. Můžeme se tak vyhnout nepříjemnostem, které by z toho mohly vzniknout a o to jistě nikdo nestojí.
Také bychom se měli předem přesvědčit o tom, co všechno je zahrnuto ve smlouvě. Jistě bychom se měli informovat o tom, zda služby nabízené firmy zahrnují například výnos nábytku do patra nebo demontáž a následnou montáž nábytku a podobné situace. Vhodnou poznámkou určitě je, že pokud máme doma velký kus nábytku, který nelze rozložit, musíme o tom pracovníky informovat. Mohlo by se stát, že by se nám nevešel do auta na přepravu nebo co je horší, nevešel by se nám třeba do vchodových dveří nového domu.

 
Přečtěte si více
 

Jsou obývací stěny stále moderní?

Obývací pokoj je srdcem bytu, kde se obvykle schází celá rodina, ale i návštěva. Hlavní dominantou této místnosti je obv...

Nové možnosti bydlení v hlavním městě

Stěhujete se za prací či rodinou? Hledáte bydlení v Praze? Nemůžete najít vyhovující byt? Vyzkoušejte projekt Žižkov Cit...

Oblast Dolních Chabrů nabídne neobyčejné bydlení - Nové Chabry

Pokud bychom se podívali na lokalitu Dolních Chabrů, tedy lokality v Praze 8, vyjde nám, že se jedná o velmi dokonal...

Doporučiť inzerát

Email Agent