Stěhujeme se do nového bytu

Stěhování může být pro někoho spíše noční můrou, ale může to jít i bez stresu a komplikací. I když se to nezdá, tak při stěhování najednou narážíme na tolik věcí, které jsme buď dlouho hledali a nebo ležely na dně skříně a nyní je vlastně ani nepotřebujeme. Byt 3 + 1nebo obyčejná malá garsonka najednou vyplyvne tolik věcí a my si říkáme, kde jsme to vlastně vzali.

Než začneme balit

Stěhování je v každém případě časově náročný proces, který vyžaduje i spoustu úsilí. Každý chce, aby vše proběhlo bez problémů a nové bydlení se stalo útulným a pohodlným. Stěhování je výborným důvodem, jak se zbavit zbytečných věcí, vyhodit nepotřebné a dát do pořádku šatník a vůbec celou situaci obecně. nejlepší čas na stěhování je samozřejmě o víkendu, kdy většina z nás má volno a nemusíme si tak brát dovolenou. V případě, že to ale jinak nejde, je potřeba si vzít volno v pracovní den a pak se můžeme směle pustit do stěhování. nesmíme také zapomenout na důležité formality, které se týkají naší životní změny. Jde zejména o odhlášení a znovu přihlášení energií, dětí do školy, školky,jídelny aj.

Dobrá organizace je polovina úspěchu

Vše si musíme dobře naplánovat, abychom vše zvládli bez zbytečného stresu a problémů. Musíme si uvědomit, že se opravdu stěhujeme, což je velká změna a bude to vyžadovat účast celého našeho já, rodiny, pomoci přátel nebo investici do stěhovací firmy. Změna se neděje jen mávnutím kouzelného proutku.takže se musíme rozhodnout, zda se přestěhujeme za pomoci svých přátel nebo si objednáme stěhovací firmu.

Co vše nás čeká při stěhování svépomocí

Tato varianta se zdá velmi jednoduchá, ale zdání klame. je třeba zařídit spoustu věcí a náležitostí,které tato činnost vyžaduje. Především si musíme zajisti pár dobrých přátel, kteří budou mít v daný termín volno a rádi nám pomohou. Každá ruka dobrá, takže čím víc lidí, tím půjde práce rychleji. Bude to sice trochu fyzicky náročné, ale určitě se to dá zvládnout. Dalším důležitým bodem pro stěhování je odvoz, tedy dostatečně velký vůz. Pokud máme jen malou dodávku a stěhování až na druhý konec republiky, není to zrovna nejlepší nápad a tak je zde řešení v podobě pronájmu vhodného vozu pro tento účel. Také bychom si měli počítat s tím, že budeme muset některý nábytek pro svou velikost demontovat, vynést do třetího patra panelového domu bez výtahu, může být nepříznivé počasí atd. Dobrá zpráva je,že nás to možná bude stát jen basu piv nebo pozvání na dobrou večeři.

Profesionální stěhováci

V případě, že jsme se rozhodli pro profesionální stěhovací firmu, máme jistotu, že se přinejmenším nenadřeme. Vynášet těžký nábytek nebo demontovat jej, ukládat do auta a následně zase všechno skládat, to chce trochu fyzické zdatnosti. některé firmy nabízejí i služby stěhování na klíč, kdy vlastně celá akce bude v kompetenci stěhovací agentury. my se tak můžeme věnovat příjemnějším věcem nebo práci. Tyto společnosti disponují také dostatečně velkým vozovým parkem, kdy technik takové firmy určí, jak velký vůz bude potřeba stejně jako počet zaměstnanců. Musí samozřejmě přijít a celou situaci zhodnotit. Také nám sdělí i cenu za práci. pokud ne, cenovou kalkulaci si vyžádejme. Budeme vědět dopředu, v jaké cenové relaci se tyto služby pohybují. Také nesmíme zapomenout na to, že bychom si firmu měli objednat s dostatečným předstihem. Týden před plánovaným stěhováním nám firma nemusí vyhovět a my se tak budeme muset obrátit na jinou firmu, která může být daleko dražší.
Čas, který vlastně věnujeme celému stěhování, může být i pohodovým momentem v životě. Při balení můžeme narazit na vzpomínky ukryté ve škatulkách a při vybalování se zase díváme pozitivně na příchod nové změny v našem životě.

 
Přečtěte si více
 

Jsou obývací stěny stále moderní?

Obývací pokoj je srdcem bytu, kde se obvykle schází celá rodina, ale i návštěva. Hlavní dominantou této místnosti je obv...

Doporučiť inzerát

Email Agent