Ubytování ve Zlíně

Příroda v okolí Zlína je krásná a rozhodně stojí za prozkoumání. Toto město nacházející se na východě Moravy v údolí řeky Dřevnice je skvělým výchozím bodem pro vycházky do blízkých Vizovických a Hostýnských vrchů. Zlín totiž myslí i na turisty, kteří už mají historických památek, kostelů a města obecně dost a chtějí si užít dovolenou v srdci přírody.

Ve svém okolí tedy nabízí velký počet naučných stezek, dále cyklostezek a tras pro túry. Nemusíte být ale příliš velcí sportovci, všechna zajímavá místa jsou dostupná i pro vycházkové turisty. Největší pozornost si jistě zaslouží Stezky zdraví, které se rozkládají pod Tlustou horou. Tato trasa je vhodná i pro rodiny s dětmi, protože se tu nachází i lanová visutá lávka, žebřiny, skluzavka, dětská hopsadla a další stanoviště, jež vyžadují jistou fyzickou zdatnost dětí. Kromě toho se na vrcholku Tlusté hory můžete odměnit výhledem do okolí.

Okolí Zlína a naučné stezky

Abyste dosáhli vzdálenějších stezek a vyhlídek, budete potřebovat najít ve Zlíně ubytování, kam byste se po vycházce mohli uchýlit a dobře se najíst. V případě zájmu o zlínské okolí je lepší volit hotely, penziony nebo apartmány, jež se nacházejí na okraji města, odkud budete mít lepší napojení na zmíněné stezky. Dobrou volbou je třeba hotel Galaxie, penzion ER1, penzion BelBar, penzion Era, hotel Tomášov nebo lesní hotel Zlín.

Odtamtud se snadněji dostanete i na naučnou stezku Lukov, která představuje přírodní zajímavosti v okolí této obce na celkem osmi tabulích. Stejně jako stezka Lukov, která je dlouhá kolem 10 kilometrů, je dlouhá i naučná stezka Hvozdná. Zajímavá místa navštívíte také při procházce Baťovou naučnou stezkou, která se skládá ze dvanácti zastávek, rozprostřených na celkové trase dlouhé 16 kilometrů.

Zlín nabízí opravdu velký počet inspirativních zajímavostí, které najdete na jeho naučných stezkách. Během dovolené ale nezapomínejte také odpočívat – najděte si kvalitní ubytování ve Zlíně.

 
Přečtěte si více
 

Koupě nemovitosti

Při otázce koupě domu nebo bytu se alespoň jednou v životě ocitne každý člověk; někdo po skončení studia, někdo při zakl...

Obrazy vylepšují bydlení

Obraz jsou dnes jedním z nejlepších doplňků, pokud chceme zútulnit náš moderní interiér, zpříjemnit si bydlení podle naš...

Oblast Dolních Chabrů nabídne neobyčejné bydlení - Nové Chabry

Pokud bychom se podívali na lokalitu Dolních Chabrů, tedy lokality v Praze 8, vyjde nám, že se jedná o velmi dokonal...

Doporučiť inzerát

Email Agent