Vývoj cen bytů a nemovitostí ve Zlíně

Reality Zlín přichází se zajímavými nabídkami a to i přesto, že se letos město Zlín rozhodlo rozprodat svůj bytový fond za velmi přijatelnou cenu. S nabídkami realitek však tento akt, dá se říct, nepohnul. Jaký je aktuální vývoj cen bytů a nemovitostí ve Zlíně?
 


 

Byty Zlín

I když je Zlín oproti Plzni, Praze, Brnu či Ostravě, malým městem, je zde velice silný turistický ruch. Téměř 1/3 kraje patří do chráněného území. Vývoj cen bytů se však příliš nelišil od vývoje cen v jiných městech. Zdejší pokles cen bytů v roce 2008 zaznamenal propad dokonce 30%. Nyní se však již ceny bytů ustálily. A i když byl pokles cen za byty výraznější, v druhém kvartálu roku 2012 pokles cen poněkud stagnoval. V současné době statistiky říkají, že se pokles cen bytů ve Zlíně od počátku roku pohybuje průměrně okolo 1 – 2 %. I přes tento spíše stagnující stav, byty Zlín představují lukrativní nabídku.
 

Nemovitosti Zlín

Dražší byty má Zlín samozřejmě v centru města. Velmi žádané jsou také cihlové domy Zlín u řeky. Nejmenší zájem je naopak o byty na Jižních Svazích, které jsou však paradoxně nejlevnější. Největší nouze je ve Zlíně o malé byty typu 1+1 anebo garsonky. Největší zájem je hlavně o byty 2+1. Byty větších rozměrů pak obvykle shánějí pronajímatelé k dalšímu pronájmu. Cena bytů se liší podle lokality, stáří bytu a typu bytu. Obvykle se cena pohybuje od 23 500 – 33 000 korun za metr čtvereční. Průměrná nabídková cena novostaveb je 27 500 korun za metr čtvereční. Výstavby nových bytů však v této lokalitě v dohledné době nečekejte. Díky ekonomické krizi došlo ke stavebnímu útlumu. Je proto tedy možné, že se ceny bytů ve Zlíně mohou nakonec spíše zvyšovat, i když odborníci v blízkém období výrazné změny ve vývoji cen nepředpokládají.

 
Přečtěte si více
 

Nové bydlení Praha 3 - Kubelíkova

Nové byty Praha 3 jsou ze všeobecného hlediska velice žádanou sounáležitostí v rámci poptávky po lukrativním bydlení. Ak...

Projekt multifunkčního centra na Žižkově v ohrožení

V blízkosti nákladového nádraží na Žižkově by měl v budoucnu vyrůst megalomanský projekt od Discovery Group, jehož s...

Oblast Dolních Chabrů nabídne neobyčejné bydlení - Nové Chabry

Pokud bychom se podívali na lokalitu Dolních Chabrů, tedy lokality v Praze 8, vyjde nám, že se jedná o velmi dokonal...

Doporučiť inzerát

Email Agent