Vývoj cen bytů a nemovitostí ve Zlíně

Reality Zlín přichází se zajímavými nabídkami a to i přesto, že se letos město Zlín rozhodlo rozprodat svůj bytový fond za velmi přijatelnou cenu. S nabídkami realitek však tento akt, dá se říct, nepohnul. Jaký je aktuální vývoj cen bytů a nemovitostí ve Zlíně?
 


 

Byty Zlín

I když je Zlín oproti Plzni, Praze, Brnu či Ostravě, malým městem, je zde velice silný turistický ruch. Téměř 1/3 kraje patří do chráněného území. Vývoj cen bytů se však příliš nelišil od vývoje cen v jiných městech. Zdejší pokles cen bytů v roce 2008 zaznamenal propad dokonce 30%. Nyní se však již ceny bytů ustálily. A i když byl pokles cen za byty výraznější, v druhém kvartálu roku 2012 pokles cen poněkud stagnoval. V současné době statistiky říkají, že se pokles cen bytů ve Zlíně od počátku roku pohybuje průměrně okolo 1 – 2 %. I přes tento spíše stagnující stav, byty Zlín představují lukrativní nabídku.
 

Nemovitosti Zlín

Dražší byty má Zlín samozřejmě v centru města. Velmi žádané jsou také cihlové domy Zlín u řeky. Nejmenší zájem je naopak o byty na Jižních Svazích, které jsou však paradoxně nejlevnější. Největší nouze je ve Zlíně o malé byty typu 1+1 anebo garsonky. Největší zájem je hlavně o byty 2+1. Byty větších rozměrů pak obvykle shánějí pronajímatelé k dalšímu pronájmu. Cena bytů se liší podle lokality, stáří bytu a typu bytu. Obvykle se cena pohybuje od 23 500 – 33 000 korun za metr čtvereční. Průměrná nabídková cena novostaveb je 27 500 korun za metr čtvereční. Výstavby nových bytů však v této lokalitě v dohledné době nečekejte. Díky ekonomické krizi došlo ke stavebnímu útlumu. Je proto tedy možné, že se ceny bytů ve Zlíně mohou nakonec spíše zvyšovat, i když odborníci v blízkém období výrazné změny ve vývoji cen nepředpokládají.

 
Přečtěte si více
 

Test realitních portálů s byty na prodej Pardubice

Zdědili jste starší dům nebo byt v Pardubicích? Chcete jej pronajmout? Potřebujete pronájem bytu Pardubice? Kde jej sehn...

Pronájem kanceláře na strategickém místě vám mnohé usnadní

Věřte tomu, je to tak. Kancelářské prostory společnosti Regus jsou umístěny na strategických místech, jsou moderně vybav...

Oblast Dolních Chabrů nabídne neobyčejné bydlení - Nové Chabry

Pokud bychom se podívali na lokalitu Dolních Chabrů, tedy lokality v Praze 8, vyjde nám, že se jedná o velmi dokonal...

Doporučiť inzerát

Email Agent